Obrazek w tle dla Przyszpitalna Poradnia Okulistyczna

Przyszpitalna Poradnia Okulistyczna

Przyszpitalna Poradnia Okulistyczna ukierunkowana jest na diagnostykę oraz leczenie chorób narządu wzroku, stanowiących najczęstszą przyczynę nieodwracalnej utraty widzenia tj. zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem (AMD), retinopatii cukrzycowej oraz jaskry.

Dzięki szerokiemu zastosowaniu nowoczesnej aparatury tj. angiografii dna oka (AF), optycznej koherentnej tomografii (OCT), perymetrii komputerowej, pachymetrii oraz USG odcinka tylnego prowadzona jest diagnostyka oraz monitorowanie wielu chorób. Poradnia zajmuje się również specjalistycznym ambulatoryjnym leczeniem laserowym wyżej wymienionych chorób oka.

W Poradni Okulistycznej wykonywane są:

Badania:

• pola widzenia na PERYMETRZE DICON LD 400,
  • pomiar ciśnienia TONOMETREM BEZDOTYKOWYM i APLANACYJNYM,
  • kompleksowe badania lekarskie, diagnostyka i leczenie jaskry,
  • badanie i leczenie pacjentów z chorobami siatkówki (stany zapalne, zwyrodnienia),
  • leczenie powikłań wysokiej krótkowzroczności – otwory w siatkówce, obwodowe zmiany zwyrodnieniowe.

Zabiegi:

• trabeculoplastyki laserowej ALT,
  • iridotomi laserowej – laser YAG,
  • lasroterapia schorzeń naczyniowych siatkówki,
  • zabezpieczanie laserem argonowym otworów i zwyrodnieniowych zmian siatkówki,
  • wykonywanie kapsulotomi tylnej w zmętnieniu tylnej torebki soczewki po operacji zaćmy.